Toz toplama filtremiz var, ne yapmalıyım?

Patlayıcı toz karakteristikleri nasıl test edilir?
12 Ağustos 2018
Patlama diski ve emniyet vanası kombinasyonu
12 Ağustos 2018
Hepsi

Toz toplama filtremiz var, ne yapmalıyım?

Tozpatlaması.com –toz patlaması hakkında herşey

Toz Toplama Filtremiz var: Ne yapmalıyız?

Bu adımlarla başlayın:

  1. Toz toplama filtresinin topladığı tozları belirleyin.RE_Application_Filter_Drawing_Rev3_KndRGB
  2. Tozların yanıp yanmayacağını veya patlayıcı olup olmadığını belirlemek için; Go/No-GoPatlayabilirlik Testi ve VDI 2263 Yanma Davranışı Testiyapın.
  3. Eğer Numune ‘’Go (git)’’ ise – Patlama Şiddeti Testi ile maddenin KSt ve Pmax değerlerini belirleyin.
  4. Eğer KSt değeri düşük çıkarsa (< 50 bar-m/s), maddenin gerçekten yanıcı olduğunu doğrulamak için 1 m3 tarama testi yapın.

Bu testler size ne anlatır?

Pulse Mühendislik Toz Patlama Testi

Pulse Mühendislik Toz Patlama Testi

Go/No-Go testi, numunenin toz bulutu formunda yanıcı olup olmadığını size söyler.VDI 2263 yanma davranışı testi, numunenin yanıp yanmayacağını size söyler. Patlama Şiddeti Testi (KSt ve Pmax) patlamanın ne kadar güçlü olabileceğini ölçer. Artık KSt ve Pmax değerlerinizi bildiğinize göre patlamadan korunma ekipmanları sağlayıcınız, toz toplama filtreniz  içinpatlama koruma ekipmanlarını tasarıma dâhil edebilir.

Diğer adımlar nedir?

Yanıcı bir tozunuz olduğunu öğrendiğinizde, maddeyi proses boyunca güvenli bir şekilde kullandığınızdan emin olmanız gerekir – ekipmanınızın korunması, yanıcı toz yönetim programınızın yalnızca bir yönüdür.

Bir proses teh like analizi (PHA), tesisinizdeki yanıcı tozlarla ilgili riskleri doğru bir şekilde tanımladığınızdan emin olmak ve meydana gelme olasılığını sınırlamak için kullanabilecek mükemmel bir araçtır.Soldaki akış şemasında olasılık sorusunu ele alan testlerin bir örneği listelenmiştir.

Comments are closed.